Ford Fiesta najprodavaniji automobil u svom segmentu u Evropi

Po zvaničnoj statistici o prodaji novih automobila u Evropi u 2013. godini, koju je 20. januara objavio JATO Dynamics, vodeći svetski provajder u prikupljanju i analizi podataka sa automobilskih tržišta, Ford Fiesta je prošle godine, sa 293.663 isporučenih vozila, vodeći model u svom (B) segmentu u Evropi. 

 

Jedan od najpopularnijih Fordovih automobila je izuzetno visoko rangiran i po još jednom osnovu: nalazi se na drugom mestu na listi 10 top modela koji su u 2013. imali najveću prodaju u Evropi.

Na listi Top 10 modela je i Ford Focus, takođe vrlo tražen Fordov automobil, ne samo u Evropi, već i u čitavom svetu.

 

Po JATO statistici, Ford je u 2013. u Evropi zabeležio još jedan uspeh: sa 922.477 prodatih automobila, zadržao je drugu poziciju na listi 10 najuspešnijih brendova.  

 

Marka & Model2013.2012.Promena u %
VOLKSWAGEN GOLF470.229431.754+8,9%
FORD FIESTA293.663306.308-4,1%
RENAULT CLIO287.111244.076+17,6%
VOLKSWAGEN POLO266.994287.639-7,2%
OPEL/VAUXHALL CORSA239.814265.070-9,5%
PEUGEOT 208239.102160.150+49,3%
FORD FOCUS224.232241.728-7,2%
NISSAN QASHQAI202.593208.049-2,6%
BMW 3 SERIES201.224175.299+14,8%
OPEL/VAUXHALL ASTRA194,683230,237-15,4%

 

 

Marka & ModelDec 2013.Dec. 2012.Promena u %, dec.2013.2012.Promena u %
VOLKSWAGEN GOLF37.06622.630+63,8%470.229431.754+8,9%
RENAULT CLIO23.76718.376+29,3%287.111244.076+17,6%
FORD FIESTA21.89716.406+33,5%293.663306.308-4,1%
VOLKSWAGEN POLO21.54518.115+18,9%266.994287.639-7,2%
OPEL/VAUXHALL CORSA17.96215.267+17,7%239.814265.070-9,5%
FORD FOCUS15.83715.050+5,%224.232241.728-7,2%
ŠKODA OCTAVIA15.76610.325+52,7%169.666176.736-4,0%
PEUGEOT 20815.48119.445-20,4%239.102160.150+49,3%
BMW 3 SERIES14.59715.151-3,7%201.224175.299+14,8%
OPEL/VAUXHALL ASTRA13.67115.286-10,6%194.683230.237-15,4%

 

 

Proizvođač 2013.2012.Promena u %
VOLKSWAGEN 1.554.915 1.614.176 -3,7% 
FORD922.477 952.791-3,2%
OPEL/VAUXHALL 822.981 835.711 -1,5% 
RENAULT 803.166 816.845 -1,7%
PEUGEOT741.939 796.217 -6,8%
AUDI694.528 705.663-1,6%
BMW639.823 641.257-0,2%
MERCEDES622.769597.931 +4,2% 
CITROEN603.080 674.551 -10,6% 
FIAT574.946583.418 -1,5%
Bookmark & Share